Blog - Prostym językiem o zdrowiu

Zdrowy Kręgosłup Biznesu

Zdrowy Kręgosłup Biznesu

Ekspresowa decyzja, najkrótsza droga do osiągnięcia celów, szybki efekt, minimalny wkład (czasu, pieniędzy, zaangażowania) – SUKCES! Jakże idealny to model postępowania skutecznych managerów, właścicielskiego podejścia do budowania zdrowego kręgosłupa biznesu. A czy aby na pewno tak jest zawsze?

SPÓJNOŚĆ! Tak, to jest to! Spójność postępowania w każdej podejmowanej decyzji. Przekładająca się na każdy element naszego „bycia”. Cóż, statystyki nie kłamią oczywiście, są naszym ciągłym monitoringiem, ewaluacją postępowania, dają możliwość bieżącego wglądu w efektywność i skuteczność strategii.

Weźmy pod lupę kręgosłup biznesu, jego stopę życiową, kondycję i możliwości. Statystycznie: większość osób zarządzających cierpi na „wszędobylski” ból. Plecy, szyja, nogi, stopy. Zaburzenia snu. Ciągła koncentracja (czyli napięcie i stres). ALEŻ! To właśnie spójność przecież! Szybko i efektywnie. Szybie spanie – czas to pieniądz. Fokus na cel – czyli wszystkie siły skierowane na jego osiągnięcie (brak czasu na sport, relaks). Jedzenie w drodze – to jest to, zawsze przecież możliwe do zrealizowania wieczorne ładowanie baterii sutym posiłkiem, zakropionym pozytywnym rozładowaniem emocji. Czy to na pewno długoterminowa strategia? Zaplanowany skrzętnie plan inwestycyjny? Czy to jest właśnie ta świadoma decyzyjność?

Decyzja na zdrowie w biznesie? Jak zwykle, nastąpić musi w ekspresowym tempie, czyli tu i teraz. W przypadku kondycji własnej managera, nie możliwa jednak staje się krótka droga do osiągnięcia celu. Tu (nie)stety niezbędny jest długoterminowy plan strategiczny, spersonalizowany. Ale ten plan wymaga jednak dużo mniej poświęceń niż nasz biznes. Efekt „nalewany małą łyżeczką”, codzienny, bez wymówek. (PS. Czy nie tak właśnie postępują „najwięksi”?).

Statystyka sprzyja! Świadomość zdrowia, profilaktyki i konieczności włączenia aktywności w codzienną strategię wzrasta. Wiedza jednak jest obszerna. Zastanawiający fakt: w planowaniu biznesu, zatrudniamy specjalistów wielu dziedzin: ten do spraw finansów, inny do marketingu, najlepszy i jedyny do logistyki. Bardzo personalizujemy nasz biznes – jest zdecydowanie unikatowy, wymagający wielu rozważań, indywidualnego podejścia, skrupulatnego, efektywnego podejścia. Rozważmy ponownie: Kto z nas zbudował biznes przyswajając „porady” z portali internetowych? BA! Kto wierzy w nowinki e-biznesu i inwestuje, kierując się najnowszymi odkryciami w zakresie „super-technologii” stron z płatną kryptoreklamą.

STATYSTYCZNIE:

Większość z nas poszukuje rozwiązań dla kondycji ciała i ducha, dla zdrowia i dobrego samopoczucia w Internecie. Inwestujemy w naszą najdroższą organiczną maszynę (myślącą i realizującą) po najmniejszej linii oporu, wierząc często w szybki efekt, wierząc w cuda, magiczne rozwiązania, motywując się na odległość.

To nie tak!

Nasz organizm, bardzo złożona struktura powiązań i zależności w funkcjonowaniu, po pierwsze wymaga indywidualizacji. Strategia wymaga od nas (przede wszystkim w fazie początkowej) współpracy z fachowcami, skutecznej diagnozy, na której oprzemy cele, wyeliminujemy wszelkie bariery, wejdziemy na drogę skuteczności.

Każdy organizm (również managerski, a może właśnie przede wszystkim managerski) potrzebuje racjonalnego żywienia. Brak czasu? Nie żartuj! Biznes dietetyczny mocno się rozwija. Catering zdrowotny to już standard. Pamiętaj! Twoja dieta musi być indywidualnie przygotowana. Wytyczne dostosowane do potrzeb konkretnej osoby, suplementacja (niestety cywilizacyjnie uzasadniona naukowo) i najważniejsze: eliminacja nietolerancji i alergii. Fachowcy zawsze w cenie! Oceny dietetycznej twojego organizmu dokonaj u specjalisty, nigdy nie wykorzystuj do tego celu appki internetowej. Dieta powinna być dostosowana do wieku metabolicznego, zawierać wykluczenia oparte na skutecznej diagnozie tego, czego organizm nie przyswaja (czytaj wprost: tego co nas truje). Kolejny krok w diecie to suplementacja ukierunkowana na uzupełnienie niedoborów, oparta na diagnostyce i analizie funkcjonowania narządów, gruczołów, stanu układu mięśniowo – kostnego (czyli znów koniecznie pod okiem fachowca). Dobrze skonstruowany indywidualnie plan dietetyczny, jest również rozwiązaniem na brak czasu (PS. znajdziesz takich, którzy Cię wyręczą, donosząc do biura ciepłe, pachnące, przygotowane specjalnie dla Ciebie rozwiązania).

RUCH! AKTYWNOŚĆ! SPORT! I tu znów najczęściej (statystycznie) pojawiająca się wymówka: brak czasu. Nie żartuj! 168 godzin w tygodniu, zapewne znajdziesz skuteczne rozwiązanie, aby „wykroić” z tego czasu 3- 5 godzin? Liczyć potrafi każdy manager – 1,8%, to niewielka inwestycja. Bez ryzyka – zwrot gwarantowany. Warto podkreślić, że większość bólu mięśniowo – kostnego jest efektem zasiedzenia. Powstają wówczas przykurcze, napięcia, zastoje limfy, a co za tym idzie niepoprawne krążenie. W konsekwencji niedzielny zryw do biegu, często kończy się kontuzją. Złym samopoczuciem. Spada nam motywacja, myślimy, że nasza „maszyna sukcesu” nie działa poprawnie. Większość osób w tym właśnie momencie poddaje się i wpada w błędne koło unikając niepowodzeń (w biznesie taki model jest niemożliwy, przecież – tu unikanie trudności kończy się fiaskiem).

Wystarczy więc podjąć decyzję, stanąć do zadania i poszukiwać rozwiązań. Czy w twoim biznesie, w takim właśnie momencie nie poszukujesz wiedzy, czy nie posilasz się głosem specjalistów? Ponownie rozpoznaj potrzeby, sprawdź i oceń ponownie funkcjonowanie całego mechanizmu (tłum. Organizmu). Oceń czego potrzebuje Twoje ciało, połącz jego powrót do sprawnego działania z przyjemnością jaką niesie nam np. terapia manualna (masaż, aromaterapia, relaksująca muzyka). „Rozruszaj kości” pod okiem specjalisty, wspólnie wyeliminujecie napięcia i blokady, usprawniając maszynę warunkującą sprawne działanie Twojego biznesu.

Wiedza, codzienne zaangażowanie, motywacja, pokonywanie trudności. To strategia! To skuteczny plan! Po każdym treningu – wyrzut endorfin. Jaka jest wtedy kondycja w podejmowaniu ważnych decyzji? Ciągła sprawność fizyczna i intelektualna. Motywacja i chęć do działania. Bezstresowy, czysty, zmotywowany umysł. Pewność w działaniu, widoczne efekty. Plan na lata, z szybką stopą zwrotu, niską inwestycją czasu i pieniędzy. Gwarancją do końca życia! Wiedza, spersonalizowana i unikatowa.

CZy tego właśnie wymaga strategia dobrze prosperującego biznesu?

Podziel się postem na Facebooku
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. czytaj więcej