Spondylus.pl Różne oblicza sprawności

Badania sportowców

Diagnostyka sportowa w gabinetach Spondylus to odrębne procedury badań i testów, ukierunkowane na ocenę funkcjonalności i wydolności nie tylko każdej ze struktur, ale i całego organizmu. Testy funkcjonalne wspomagane technikami komputerowymi, wydolność mięśniowa i organizmu, wraz ze spirometrią, analizą tkanki tłuszczowej, oceną progów (tlenowego i beztlenowego) to tylko niektóre z naszych działań. Istotą jest bowiem oczekiwanie sportowca, dyscyplina sportu jaką uprawia. Testy nietolerancji i zatruć oraz niedobory żywieniowe pozwalają nam na ułożenie indywidualnej suplementacji, opartej o produkty naturalne. WSZYSTKO PO TO, ŻEBY MÓC! ŻEBY OSIĄGAĆ OCZEKIWANY SUKCES! ŻEBY SUKCESEM BYŁA MAKSYMALNA SPRAWNOŚĆ!

  1. TESTY SPORTOWE FUNKCJONALNE Z ZASTOSOWANIEM CZUJNIKÓW WIVA® Science
  • analiza CARDIO (bieg, chód) – protokoły RUN i WALK – w sportach biegowych, sprinterskich, wydolnościowych,
  • analiza SIŁY (ćwiczenia siłowe) – protokół POWER – w sportach siłowych
  • analiza zakresu ruchomości oraz optymalizacja treningu, poprzez możliwość analizy postępów oraz kontroli czucia mięśniowego i kompensacji  (włączania innych grup mięśniowych w wykonywanym ćwiczeniu) – protokół JOINT MOBILITY – we wszystkich rodzajach aktywności
  • monitoring możliwości sportowych, poprzez analizę ruchów skrętnych i skocznych – protokół JUMP – w szczególności w grach drużynowych

2. TESTY NIETOLERANCJI I ZATRUĆ oraz NIEDOBORÓW (kinezjologia stosowana) – na podstawie otrzymanych wyników dobieramy indywidualną suplementację sportowca.

3. TESTY WYDOLNOŚCI ORGANIZMU:

  • próg tlenowy i beztlenowy (VT1, VT2)
  • analiza parametrów oddechu (V’O2/kg, V’O2/HR, V’E, VT, BF, RER, FVC, FEV 1)
  • ocena tętna (praca serca) podczas wysiłku (HR max)
  • analiza składu masy ciała i spalanie tkanki tłuszczowej (EE)

4. FMS  – testy funkcjonalne zagrożeń kontuzjami metoda diagnostyki szczególnie zalecana jest dla sportowców, dla osób aktywnych fizycznie oraz u osób w trakcie leczenia i rehabilitacji.  Metoda składa się ona z 7 prostych testów.  Wyniki testu pozwalają nam ocenić ryzyko kontuzji, określić „najsłabsze ogniwo” łańcucha biokinematycznego oraz dobrać odpowiedni trening dla pacjenta/ osoby trenującej. Stanowi również podstawę do zaplanowania procesu rehabilitacji oraz edukacji motorycznej pacjenta lub sportowca.  Poprawa motoryki w konsekwencji stanowi o poprawności funkcjonowania każdego człowieka, zarówno w obszarze aparatu ruchu, jak i narządów wewnętrznych.

Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. czytaj więcej