Spondylus.pl Różne oblicza sprawności

Dietetyka i żywienie kliniczne

INDYWIDUALNE PLANY ŻYWIENIOWE REALIZOWANE W GABINECIE SPONDYLUS dostosowywane są indywidualnie dla każdego pacjenta niezależnie od wieku w oparciu o jednostkę chorobową, preferencje żywieniowe, wykonywaną pracę, oraz styl życia.

DIETA DLA KAŻDEGO PACJENTA UKŁADANA JEST W OPARCIU O:

 • SZCZEGÓŁOWE BADANIA LABORATORYJNE: rozmaz krwi (które jest również wstępnym badaniem w kierunku alergii i nietolerancji, mających wpływ na migrację tłuszczy w naszym organizmie, odkładanie jej na narządach… i nie tylko) poziom hormonów, analiza przemian metabolicznych (w tym transaminazitd.
 • BADANIA ANTROPOMETRYCZNE POSTURY
 • SZCZEGÓŁOWA ANALIZA SKŁADU MASY CIAŁA – wykonywana za pomocą bioimpedancji elektrycznej ciała, obejmująca precyzyjny pomiar zawartości wody całkowitej, tkanki mięśniowej, tkanki tłuszczowej a także ich rozmieszczenie w poszczególnych partiach ciała. Badanie to pozwala kontrolować i śledzić postępy pacjenta
 • OCENA OTŁUSZCZENIA TKANEK WISCERALNYCH (tj.narządów wewnętrznych)

Oferta konsultacji żywieniowej oraz indywidualnych planów żywieniowych obejmuje indywidualne badania i plany żywieniowe dla:

 • Dla osób z nadwagą oraz osób otyłych: dietetyk pomoże ustalić jakie błędy żywieniowe są przyczyna nadwagi oraz dobierze skuteczny plan dietetyczny. Otrzymacie Państwo pomoc nie tylko z wdrążeniu nowych praktyk, ale również motywację i długotrwałe wsparcie.
 • Dla osób z chorobami dietozależnymi: zbilansowana dieta pomaga kontrolować chorobę oraz zmniejszyć jej objawy. Oto niektóre z chorób, w których dieta ma ogromne znaczenie: nietolerancje i alergie pokarmowe, cukrzyca, hipercholesterolemia, nadciśnienie, choroby serca, choroby układu pokarmowego, zaburzenia pracy tarczycy, nowotwory.
 • Dla kobiet w ciąży: ciąża jest szczególnym okresem w życiu kobiety. Dzięki odpowiedniej diecie mogą Panie zadbać o to, aby dziecko miało wszystkie makroelementy oraz witaminy potrzebne do prawidłowego rozwoju. Zapewnienie kompletu substancji odżywczych odzwierciedla się w zdrowiu nie tylko w wieku dziecięcym, ale również w wieku dorosłym. Warto więc zadbać o odpowiednią dietę w ciąży, sprawiając, że dziecko wyrośnie na zdrową, mądrą oraz silną osobę.
 • Dla sportowców: dieta odgrywa ogromną rolę w życiu sportowców. Osoby aktywne fizycznie mają zwiększone zapotrzebowanie nie tylko na energią, ale również na wiele witamin i minerałów. Odpowiednia dieta zapewnia skuteczniejszy trening oraz osiąganie lepszych wyników w sporcie.
 • Indywidualnie ułożony plan żywieniowy dla Seniora ma na celu:
 1.  poprawę samopoczucia i zapewnienie dużych zasobów sił witalnych,
 2. wzmocnienie układu mięśniowo-szkieletowego,
 3. poprawę pamięci i usprawnienie procesów myślowych,
 4. profilaktykę demencji starczej i choroby Alzheimer’a,
 5. poprawę parametrów zdrowotnych: poprawa morfologi, obniżenie nadciśnienia, obniżenie cholesterolu,
 6. poprawę zdrowia i samopoczucia osób cierpiących na choroby dietozależne,
 7. zmniejszenie dawek leków farmakologicznych związanych z chorobami dietozależnymi.
 • Dieta dla Pacjentów ze Stomią:
  1. przyspieszenie ”Powrotu do codzienności” po operacji,
  2. przyspieszenie gojenia rany stomijnej,
  3. bezproblemowe wypróżnianie,
  4. zapewnienie wszystkich składników odżywczych,
  5. przeciwdziałanie powstaniu powikłań w wyniku nieprawidłowości w żywieniu.
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. czytaj więcej