Spondylus.pl Różne oblicza sprawności

Kinezjologia stosowana

Kinezjologia stosowana zaliczana jest do metod medycyny niekonwencjonalnej, tj. alternatywnej. Służy działaniom ukierunkowanym na poprawę stanu ogólnego organizmu, w oparciu o holistyczne podejście: struktura, biochemia, stan psychoemocjonalny. Diagnoza opiera się na teście TMM.

KROK 1:

Ocena stanu ogólnego (biochemia): ocena funkcjonowanie narządów wewnętrznych i gruczołów.  Na tym etapie oceniane są również nietolerancje i alergie pokarmowe, zatrucia oraz diagnozowany jest stan organizmu pod względem żerowania pasożytów, pleśni i innych drobnoustrojów (m. in. bakterie, wirusy, grzyby)

EFEKT: po diagnozie biochemicznej, specjalista kinezjologii stosowanej dobiera naturalne suplementy.

DIETETYK: układa indywidualną dietę, uwzględniając wykluczenia związane z alergiami i nietolerancjami organizmu.

KROK 2:

Ocena stanu strukturalnego organizmu (aparat ruchu): diagnoza funkcjonowania kości, stawów, mięśni, powięzi itd., analiza zespołów bólowych (m. in. kręgosłupa, kolan, stępu itp.) oraz kontuzji i urazów – USTALENIE PRZYCZYN BÓLU I DYSFUNKCJI

EFEKT: po diagnozie struktury, specjalista kinezjologii stosowanej planuje program rehabilitacji Pacjenta lub/ i sportowca uwzględniając indywidualne potrzeby i możliwości człowieka; w razie potrzeby dobiera suplementy dla zdrowia aparatu ruchu.

FIZJOTERAPEUTA: realizuje indywidualny program rehabilitacji (terapia manualna, kinezyterapia itp.) oraz pedagogizacja w zakresie motoryki.

 KROK 3:

Ocena stanu psychoemocjonalnego organizmu:  analiza stresu, stany depresyjne, poziom świadomości itp. oraz analiza „gotowości” na osiąganie sukcesu w przypadku np. sportowców.

EFEKT: indywidualna terapia stanu psychoemocjonalnego

SPORT: Kinezjologia stosowana dla sportowców pozwala:

  • precyzyjnie ocenić przyczyny, które hamują wzrost wydolności i rozwój zawodnika, które mogą mieć podłoże nie tylko w słabej adaptacji mięśniowej, ale również w działaniu narządów wewnętrznych, wadliwie aplikowanej suplementacji, diecie, emocjach i wielu innych,
  • określić sposób na zwiększenie wydolności i adaptacji do rosnących obciążeń treningowych,
  • poprawić koordynację – zwiększyć precyzję rzutu, ciosu,
  • pomóc w opracowaniu indywidualnych planów treningowy,
  • Znaleźć słabe punkty i szybko je eliminować, co w zasadniczy sposób obniża ryzyko kontuzji.
Korzystanie z witryny oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. czytaj więcej